Mezoterapia bezigłowa TMT System® – nowy sposób transportu substancji w leczeniu zmarszczek, wiotkości i przebarwień skóry.
TMT System® jest największym osiągnięciem technologicznym w sektorze medycyny estetycznej. Pozwala osiągnąć wspaniałe efekty poprawy kondycji skóry bez niepożądanych skutków ubocznych takich jak: ból, zaczerwienienie, siniaki lub wybroczyny.
Mechanizm działania:
TMT system doprowadza do warstwy rogowej ładunek elektryczny w postaci kombinacji 2 rodzajów prądu wywołując w ten sposób zjawisko elektroforoporacji. Elektroforoporacja stanowi połączenie jontoforezy i elektroporacji.

Elektroporacja jest zjawiskiem fizycznym, zachodzącym w błonach komórkowych i warstwie rogowej, polegającym na tworzeniu się porów w warstwie lipidowej pod wpływem impulsu elektrycznego. Aplikacja impulsu elektrycznego o określonym natężeniu podczas µs, zwiększa przepuszczalność warstwy lipidowej błony i wywołuje dodatkowy transport cząsteczkowy przez błonę do wnętrza lub na zewnątrz komórki. Elektroporacja poprawia dyfuzję i zwielokrotnia przezskórny transport substancji aktywnych w postaci neutralnych hydrofilowych i naładowanych cząsteczek. Transport jest silnie zlokalizowany w obszarach lub regionach niezwiązanych z przydatkami skóry. Ponadto zwiększa retencję wody w warstwie rogowej.

Jontoforeza jest zjawiskiem fizycznym, w którym podczas doprowadzenia prądu elektrycznego dochodzi do ściągania cząsteczek przez skórę przez elektrostatyczne odpychanie i elektroosmozę. Jontoforeza ułatwia transport substancji przez skórę w formie jonowej lub naładowanej. Siłą przewodzącą jest odpychanie pomiędzy elektrodą w kontakcie ze skórą, a ładunkiem zjonizowanych cząsteczek. Ilość transportowanych zjonizowanych cząsteczek jest ściśle proporcjonalna do natężenia i czasu wykonywania zabiegu. Jontoforeza nie generuje nowych dróg wprowadzania substancji, główna droga to przydatki skóry( gruczoły potowe i mieszki włosowe). Jony i inne substancje mogą przechodzić przez skórę podczas jontoforezy dzięki elektroosmozie. Przemieszczanie się substancji przez odpychanie generuje osmotyczny gradient, który ściąga przez skórę wodę niosącą nienaładowane rozpuszczalne substancje, nawet wielkocząsteczkowe.
W TMT system oba zjawiska zachodzą w tym samym momencie. Pozwala to na znaczące zwiększenie ilości i głębokości (4mm w skórę) penetracji substancji aktywnych aplikowanych zewnętrznie.

Skuteczność TMT System® w zwiększaniu przepuszczalności skóry została doświadczalnie oceniona w badaniach przeprowadzonych na chirurgicznych wycinkach skóry. TMT System® zwiększa przepuszczalność skóry dla substancji aktywnych:
1) 7 x większa penetracja substancji aktywnych do warstwy rogowej
2) 14 x większa penetracja substancji aktywnych do naskórka
3) 40 x większa penetracja substancji aktywnych do skóry właściwej

Wskazania:
– przebarwienia
– zmarszczki
– starzenie się skóry
– szara, ziemista cera

Częstotliwość zabiegów : 10 zabiegów, 2 razy w tygodniu ( po 5 zabiegu , 1 raz w tygodniu)

Programy zabiegowe:
-Program ujędrniający
-Program przeciwzmarszczkowy
-Program przeciwko przebarwieniom

 

Zabieg Cena
Zabieg na ciało ujędrniający/antycellulitowy – pośladki 300zł
– uda 450 zł

Przeciwwskazania:
– ciąża
– gruźlica
– pacjenci z wszczepionymi urządzeniami elektronicznymi (rozrusznik serca) lub implantami (endoprotezy, śruby kostne)
– choroby sercowo-naczyniowe
– choroby nowotworowe
– choroby tarczycy
– zapalenie żył
– skaza krwotoczna
– zakrzepy, zagrożenia zatorami
– miażdżyca tętnic
– stwardnienie rozsiane
– alergia na jakikolwiek składnik preparatu stosowanego do TMT