Peeling kawitacyjny i sonoforeza – ultradźwięki dla urody!

 

Ultradźwięki w kosmetyce i kosmetologii są stosowane dla uzyskania pogłębionych efektów oczyszczania, odżywiania, regeneracji i odmładzania skóry. Ultradźwięki normalizują pH skóry i działają bakteriobójczo, dlatego ich wykorzystanie w procesie oczyszczania skóry jest niezwykle istotne. Najpopularniejsze zabiegi z zastosowaniem ultradźwięków to peeling kawitacyjny i sonoforeza.

 

Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny wykonuje się przy pomocy specjalnej aparatury wytwarzającej ultradźwięki. Zabieg polega na przesuwaniu pracującej części urządzenia – metalowej szpatułki po wilgotnej skórze. Fale dźwiękowe generowane w trakcie zabiegu powodują powstawanie pęcherzyków gazu, a w efekcie wytwarzanie ciśnienia, które rozbija martwe, zrogowaciałe warstwy naskórka.

Zabieg kończy się wprowadzeniem wgłąb skóry preparatów odżywiających lub regenerujących, rozjaśniających przebarwienia, łagodzących, i innych – w zależności od potrzeb.

Peeling kawitacyjny to zabieg całkowicie bezbolesny, który nie pozostawia oznak uciskania na twarzy. Po zabiegu skóra jest czysta, promienna i wysterylizowana.

Peeling kawitacyjny nie wymaga dodatkowego rozgrzewania skóry, dlatego może być bezpiecznie wykorzystywany w pielęgnacji cery naczyniowej bądź wrażliwej.

 

Sonoforeza

Ultradźwiękowe drgania małej mocy i częstotliwości emitowane są przez specjalne głowice, którymi masuje się skórę. Dzięki przenikaniu ultradźwięków w głąb tkanek rozszerzają się naczynia krwionośne, wzrasta zaopatrzenie komórek w krew, a wraz z nią w tlen i składniki odżywcze. Sonoforeza zwiększa przepuszczalność błon komórkowych, co wykorzystuje się do wyprowadzania substancji czynnych z preparatów kosmetycznych. Dobiera się je do problemu skóry spośród kosmetyków nawilżających, odżywczych, normalizujących i przeciwzmarszczkowych.

Sonoforeza to zabieg z powodzeniem wykorzystywany w przypadku skóry trądzikowej, podrażnionej, naczynkowej, przebarwionej, starzejącej się i wiotkiej.

 

Peeling kawitacyjny i sonoforeza – cennik

Zabieg Cena
Peeling kawitacyjny+sonoforeza 100 zł
Peeling kawitacyjny+sonoforeza+maska 130 zł
Peeling kawitacyjny+sonoforeza jako dodatek do wybranego zabiegu na twarz 80 zł
Peeling kawitacyjny jako dodatek do wybranego zabiegu na twarz 50 zł
Peeling kawitacyjny + nanomaska (maska z biocelulozy nasączona substancjami aktywnymi zamkniętymi w nanosomach) 150 zł

 

 

Już teraz umów się na wizytę w naszym salonie!

 

Maraga Strefa SPA

tel. (61) 224 13 12 kom: 882 166 438