Twarz jest najbardziej indywidualną częścią ciała człowieka, która stanowi ważny element tożsamości. Każdy z nas wyraża swoje emocje używając do tego mimiki twarzy. Nieważne czy przechadzamy się w blasku promieni słońca po piaszczystej plaży Lazurowego Wybrzeża, biegniemy po łące wśród wysokich szeleszczących traw, patrzymy w niebo myśląc o niebieskich migdałach… na każdym kroku towarzyszy nam inny grymas na twarzy, który wyrażać może zarówno szczęście, gniew, smutek, zaskoczenie, pogardę, lek czy obrzydzenie. Jedne emocje są udawane inne nie, jednak w każdym przypadku odciskają piętno na naszej twarzy.

 

Niewiele z nas zdaje sobie pewnie sprawę, że podczas marszczenia brwi, mrużenia oczu, czy też obdarzenia bliskiej nam osoby uśmiechem na naszej twarzy utrwalają się zmarszczki. Z czasem nadają jej odpowiedni wyraz, niekiedy groźny! Winowajcą zmarszczek jest biegnący nieubłaganie czas, który rysuje na twarzy każdego z nas mapę życia. Aby nie dopuścić do tego, by twarz wyglądała jak pognieciona, trzeba zacząć działać jak najszybciej, gdyż lepiej zapobiegać niż leczyć!

 

Do zabiegów, które walczą skutecznie z upływającym czasem zalicza się m.in. mikrodermabrazję. Mikrodermabrazja jest rodzajem mechanicznego peelingu skóry, który przyczynia się do jej odmłodzenia oraz oczyszczenia. Zabieg spłyca zmarszczki, wyrównuje koloryt skóry i rozjaśnia przebarwienia. Po poddaniu się mu, zawarte w kosmetykach substancje aktywne wnikają w głąb skóry zdecydowanie łatwiej. Dzięki temu jest ona lepiej odżywiona i promienieje blaskiem.

 

Sprzymierzeńcem urody nie był, nie jest i nigdy nie będzie stres. Niestety towarzyszy nam on niemal na każdym kroku. Aby zminimalizować jego niekorzystne oddziaływanie na naszą twarz, dobrym sposobem będzie poddanie się relaksacyjnemu masażowi twarzy. Masaż twarzy działa nie tylko relaksująco, ale również antystresowo, uspokaja po ciężkim dniu w pracy, poprawia krążenie oraz przywraca blask naszej skórze. Zabieg ten wzmaga w skórze produkcję zarówno elastyny, jak i kolagenu, dzięki czemu zyskuje ona odporność na zmarszczki i pozostaje na długi czas gładka. Regularny masaż twarzy przynosi niebywałe efekty, dlatego warto go wykonywać raz jakiś czas.

Skuteczne zabiegi odmładzające i oczyszczające

Wśród różnorodnych zabiegów odmładzających, godnym uwagi sprzymierzeńcem urody jest endermologia. Endermolift jest techniką zyskującą coraz bardziej na popularności. Polega ona na pobudzeniu żywotności komórek i w efekcie na wydobyciu twojego naturalnego piękna, a wszystko bez jakichkolwiek skutków ubocznych! Efektem jest skóra niebywale promienna, ale również gładka jak jedwab.

 

Idealnie czysta skóra to marzenie wielu kobiet. Żadna z nas nie chce, aby na naszej twarzy zalegał zrogowaciały naskórek, który przyczynia się do złej kondycji skóry, odbierając jej młodzieńczy wygląd. Rozwiązaniem problemu jest peeling kawitacyjny. W towarzystwie delikatnego toniku, fala dźwiękowa tworzy malutkie, wypełnione rozrzedzonym powietrzem pęcherzyki, które szybko rosną i gwałtownie pękają, co powoduje idealne oczyszczenie skóry z toksyn, wydzielin gruczołów łojowych i zalegającej warstwy zrogowaciałego naskórka. Cały zabieg odbywa się bezboleśnie. Z peelingu kawitacyjnego bez obaw mogą skorzystać osoby mające skórę wrażliwą i naczyniową, gdyż nie wymaga on rozgrzewania.

 

Aby twarz pozostała młoda na długie lata nie musisz już kupować biletu do Nibylandii. Poddając się odpowiednim zabiegom, dostosowanym do potrzeb Twojej skóry pod okiem specjalistów z zakresu pielęgnacji twarzy masz pewność, że walka z czasem będzie skuteczna, a efekty widoczne.